Uvažujete-li o koupi vlastního domu či bytu, musíte si nejdříve položit jednu zásadní otázku. Jak budete tento nákup financovat?

Samozřejmě nejideálnějším řešením by bylo, kdybyste měli celou částku, za kterou si hodláte pořídit nový domov, rovnou k dispozici. Tak tomu ovšem ve většině případů není. A proto je potřeba si dobře rozmyslet, jaký způsob financování zvolíte.

O něco jednodušší to máte v případě, kdy už nějaký ten byt či dům vlastníte a víte, že ho po koupi nové nemovitosti už nebudete potřebovat. V takovém případě můžete část kupní ceny zaplatit z prodeje vaší nemovitosti.

Realitní kanceláře

O prodej se můžou postarat realitní kanceláře, které je klasickou cestou nabídnou k prodeji nebo můžete svoji nemovitost nechat rovnou vykoupit. Získáte tak sice menší částku, ale peníze budete mít téměř okamžitě k dispozici.

Hypotéka

V případě, že ani prodejem nemovitosti se vám nepodaří získat potřebný obnos pro koupi nového bytu či domu, nezbyde vám, než se porozhlédnout po výhodné hypotéce.

Investice do nemovitostí

Nemovitost ovšem nemusíte kupovat čistě za účelem bydlení. Toto odvětví je totiž v současné době velice oblíbené u investorů. Jistě jste už slyšeli o tom, že pokud uvažujete o investování, tak uděláte nejlépe, pokud budete investovat právě do nemovitostí.