Nemovitosti představují jednu z nevyhledávanějších investičních příležitostí poslední doby. Možností, jak do nemovitosti investovat, je přitom několik.

Dům či byt můžete koupit a dále ho pronajímat. V tomto případě jste vlastníkem stále vy a o nemovitost se tak musíte pečlivě starat, abyste o nájemníky nepřišli. Další možností je koupit nemovitost, zmodernizovat ji a následně prodat novému zájemci. Musíte ovšem počítat s tím, že na sebe berete veškeré riziko, které se s koupí, rekonstrukcí a následným prodejem pojí.

Investovat do nemovitosti ale můžete také se solidním partnerem. S jeho pomocí vyberete vhodný pozemek, necháte na něm vystavět hezký dům a vše nakonec společně prodáte.

Jak spolupráce probíhá?

Spolupráce mezi investorem a vybranou společností probíhá většinou tak, že se investor seznámí s plánem společnosti a s technologií, kterou při výrobě nízkoenergetických domů používá. V případě, že ho projekt po všech stránkách zaujme, dojde mezi oběma stranami k podpisu dohody.

Více informací

INVESTUJTE S RENTA TREND

Investujte do nemovitostí s partnerem RENTA TREND
Více informací

Pak spolu investor a společnost začnou vyhledávat vhodný pozemek, který bude v dobré lokalitě a určen pro okamžitou výstavbu. Až poté, co je pozemek vybrán, přijde na řadu výběr vhodného domu. Pokud byste totiž nejdříve závazně vybrali dům a pozemek až následně, mohlo by se stát, že zjistíte, že zvolený dům není tou nejlepší volbou pro vybraný pozemek. Rozhodně je lepší vybírat domek na základě pozemku než zdlouhavě hledat pozemek, na kterém se bude vyjímat konkrétně zvolený dům.

V rámci celého projektu jde o klíčovou část, kdy je zapotřebí se soustředit a vybrat takovou kombinaci domu a lokality, o kterou bude v krátkém časovém horizontu velký zájem.

Jakmile je vše vybráno, dochází k vypracování taxativního položkového rozpočtu. V ní bude přesně definována velikost plánované investice. K ní se poté připojí odhad ceny, za kterou bude možné celý investiční projekt prodat konečnému zájemci. Tento odborný dohad bude přitom vycházet z tržní analýzy. Srovnáním obou hodnot pak dojde k vyčíslení cílového zisku.

Výši zisku si přitom může určit každý investor sám. Záleží na tom, jaký si zvolí poměr mezi prodejní cenou nemovitosti a výší svojí investice. Na velikost zisku má dále vliv také zvolená míra rizika (vyšší, střední, nižší), typ zajištění (rozhodovací pravomoc, vlastnictví nemovitosti, depozit) a také garance (realitní trh, spolupráce, právní zajištění).