Stavebnictví je jedním z hlavních oborů, kterému se v posledních letech opravdu daří. Roste totiž zájem o stavbu nízkoenergetických rodinných domů na klíč.

Jaké kroky musíte podniknout v případě stavby na klíč, než se budete moct nastěhovat do svého vysněného domova?

V první řadě je potřeba vybrat vhodnou firmu, která vám dům na klíč postaví a sjednat si schůzku s jejím zástupcem. Na ní byste měli přesně popsat, jaké jsou představy o vašem budoucím bydlení. Firma vám naopak sdělí, jak moc jsou vaše vize reálné, představí vám svoji nabídku, a nakonec popíše práce, které budou se stavbou souviset. Vy pak rozhodnete, které z těchto kroků zvládnete zařídit sami, a které necháte na vybrané firmě.

První místo, kam vybraná firma po uzavření dohody zamíří, je váš pozemek, na kterém hodláte stavět. Na základě prohlídky a také vašich požadavků pak firma vypracuje malý projekt, ve kterém bude vidět plánované umístění domu na pozemku. Tento projekt je potřeba vytvořit kvůli žádosti o hypotéku. Provedou se také všechny geologicko-inženýrské práce.

Pokud se se stavební firmou dohodnete, může místo vás zařídit všechna důležitá povolení, a dokonce i vyřídit hypotéku. Výhodu je, že sami nebudete muset nikam chodit a ušetříte tak i čas.

Více informací

Kupte si dům od RENTA TREND

Hledáte-li spolehlivého partnera pro stavbu svého vysněného rodinného domu, obraťte se na renomovanou firmu RENTA TREND, která za vás vyřídí vše potřebné okolo stavby.

Více informací

Jakmile má stavební firma k dispozici veškerá povolení a doklad o schválené hypotéce, startují práce na samotném projektu. Začíná se tedy se stavbou domu. Dobu stavby přitom určuje několik parametrů, např. jak velký má dům být (bungalov nebo patrový dům), jaké jsou použity materiály (půjde o dům zděný či dřevostavbu), atd. S tím vším vás firma obeznámí u představení projektu.

Ve chvíli, kdy jsou všechny práce hotové, dochází k předání domu. Samozřejmě je možné, že se ještě najdou nějaké vady či nedodělky, ty by ale měla firma v co nejkratším termínu odstranit.

S firmou je možné domluvit na dalších doplňkových prací, pokud nějaké nabízí. Může se jednat např. o zateplení fasád, zabudování solárního systému nebo třeba o vybudování vlastní studny.