Firmy, které se specializují na výstavbu moderních nízkoenergetických domů na klíč se snaží přijít s něčím navíc. Některé nabízí různé doplňkové služby, které se týkají stavebnictví, financování či právního poradenství. Jiné se soustřeďují na vytvoření co největší nabídky různých typů domů. Často se ale také zaměřují na technologie, které mohou do jisté míru zlevnit nebo usnadnit samotnou stavbu.

Blok s obrázkem s pozadím

Např. firma Renta Trend přišla s novým principem unikátního konstrukčního řešení. Jeho princip spočívá v symbióze platformy ocelového konstrukčního rámu s akcentem na zachování atributů kvalitní technologie dřevostaveb. A to za využití moderních materiálů, které vyžaduje rigorózní norma ČSN. Tato nová technologie také splňuje přísné podmínky pro iniciaci řízení na Úřadu průmyslového vlastnictví pro udělení průmyslových práv.

Při využití této technologie vzniká novostavba v prostředí lokálně temperované výrobní haly, kde je rozestavěna až do 75%. Na celou výrobu přitom dohlíží zkušený mistr.

Díky flexibilitě tohoto konstrukčního systému je možné nejen realizovat korigované projekty na klíč, ale rovněž i individuální projekty.